YAĞLARI ERİTEN HAŞLANMIŞ LAHANA SUYU TARİFİ

Zayıflama 24 Temmuz, 00:34'de eklendi

Beyaz lahana potasyum, kalsiyum ve K ve C vitaminini yoğun olarak barındıran antioksidan özelliğe sahip sonbahar ve kış sebzelerindendir.Sadece zayıflamaya değil selülitlerin giderilmesi konusunda da yardımcıdır. Beyaz lahana diyeti zayıflamak ve selülitler için kullanılmasının yanı sıra vücudu toksinlerden arındırma özelliğinden dolayı sağlık için de tüketilmelidir. Beyaz lahana suyu veya çiğ olarak tüketimi de sağlık açısından faydalıdır.

Lahana kürü ile zayıflayanlar aynı zamanda sağlık açısından vücuda zararlı toksinlerden de arınmış oluyor. Kadınlarda meme kanserine karşı koruyan lahana ve suyu bağırsak kanserine de karşı koruma özelliği araştırmalar sonucu anlaşılmıştır.

Zayıflatan Lahana Suyu Kürünü Kimler Uygulayamaz?
Vücuttaki iyot miktarını azalttığı için guatr hastalarının bu kürü uygulaması önerilmiyor. Ayrıca gaz yapması sebebiyle yeni doğum yapan kadınların da tüketmemesi tavsiye edilmektedir.

Malzemeler:
Yarım litre su
2 yaprak lahana
Yarım limon

Hazırlanışı:
Orta boy lahanadan 2 yaprak ayıralım onları da dörde bölelim ve suya batırıp çıkaralım veya çeşmede yıkayalım yıkadıktan sonra tencereye alalım ve üzerine yarım litre kaynamış suyu ekleyip ocağa alalım.
Yaklaşık 7-8 dakika kaynatalım. Kaynadıktan sonra sürahiye yada cam bir kaba alıp ordan bardağa alarak üzerine 4-5 damla limon sıkıp öyle tüketelim.

Nasıl kullanılır?
Kaynattığınız lahana suyundan yaklaşık olarak 2 bardak çıkacaktır. Öğleden önce ve öğleden sonra birer bardak için. Toplam 2-3 saat içinde mutlaka tüketin.
Yalnız, içmeden hemen önce 3-5 damla limon suyu sıkın.
Bu yağ yakan lahana suyu aç karnına içilecek; bunu altını çizerek belirtelim.
Yağ yakıcı lahana suyu kürünü 15 gün boyunca uygulayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.