YAĞ YAKICI MUCİZE KİRAZ SAPI ÇAYI TARİFİ

Zayıflama 21 Temmuz, 21:46'de eklendi

Kiraz hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyvedir. Kirazı yedikten sonra saplarını sakın atmayın. Kiraz çöpü olarak da bilinen kiraz sapının faydaları saymakla bitmez.

Binbir derde devadır. En önemli özelliği ödem attırıcı ve zayıflatıcı olmasıdır.Kurutulmuş kiraz sapının kendine özgü basit bir kimyasal yapısı ve mükemmel bir biyokimyası vardır.Karmaşık olmayan, düzenli ve belirgin bir selülozik yapıya sahiptir. İçerdiği etkin maddelerin azlığı ve bağımsızlığı onu tedavi amaçlı kullandığınız takdirde çok güçlü kılmaktadır.

Kiraz sapı güçlü bir antioksidan etkisine sahiptir bu nedenle dolaşım sistemi ve sinidirim sistemine oldukça fayda sağlar.

Kiraz sapı zayıflamak isteyenlere şiddetle önerilir. Çünkü vücutta su birikimine kesinlikle sebebiyet vermez. Suyun vücuttan toksinlerle beraber hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

MALZEMELER:
2 tutam kurutulmuş kiraz sapı
2 su bardağı su

HAZIRLANIŞI:
2 su bardak suyu cezveye alalım, üzerine iki tutam kurutulmuş kiraz sapını ekleyelim ve kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra üzerini kapatarak 10 dakika dinlendirelim. Dinlenen çayımızı süzgeçten geçirerek bardağınıza alabilirsiniz.

NASIL KULLANILIR
Aç karnına içilerek günde en az 3 fincan şeklinde tükettiğinizde vücuttaki şişkinliklerden kurtulurken, yağ yakmanıza da yardımcı olan kiraz sapı kürü, kirazın A vitamini deposu olması yönüyle, gözlerin dostu olarak da bilinmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.