Kilo Vermeyi Yavaşlatan Hatalar

Zayıflama 14 Haziran, 14:10'de eklendi

Kilo vermeyi yavaşlatan yanlışlar her yerdeler! Hepimiz kısa bir zaman içerisinde ve sıhhatli bir biçimde kilo vermek istiyoruz. Kimi zaman sıhhat nedenleri kimi zaman estetik nedenler için kilo vermek oldukça ehemmiyetli, hele de bayanlar için. Ancak bu süreçte bilgi sahibi olmadığımız zaman o kadar çok kusur ve yapıyoruz ki. Bu yanlışlar kilo vermemizi yasaklıyor ve bizi aralıksız başa döndürüyor gibi. Şimdi bir bakalım bilelim, bunlar nelerdir?

1. Şayet suyu yeterince içmiyorsanız, o zaman kilo vermeniz yavaşlar: Su içmek dahi başlı başına bir kalori yakma işidir. Şayet ki bedeninizi susuz vazgeçerseniz, onun bir hayli işi yapmasını yasaklamış olursunuz. Akışkansız kalan beden ise kalori yakmayı vazgeçer. Ayrıca, suyu soğuk harcamak oldukça ehemmiyetlidir zira soğuk içilen suyu ısıtmak için uğraş veren beden, bu vakit içerisinde de kalori yakar.

2. D vitamini beceriksizliği önümüzdeki büyük mani olabilir: D vitamini beceriksizliğiniz kilo vermenizi yavaşlatıyor olabilir. Ancak D vitaminiyle alakalı şunu öğreniyoruz ki D vitaminini gıdalardan ziyade güneşten alıyoruz. Şayet ki kış yarıyılındaysak, yeterince güneşe maruz kalmıyor ve kapalı mekânlarda spor yapıyorsak o zaman D vitamini yardımına gereksinim dinliyor olabiliriz. Bunun için alınacak en hoş temkin, havaların güneşli olduğu zamanlarda spor yapma fırsatlarını hemen sarih mekânlara çevirmektir.3. Gece yemekleri reelinde sizin düşmanınız: Kilo vermeyi yavaşlatan yanlışlardan belki de en ehemmiyetlisi gece yenilen yemeklerdir. Evet, gece yemek yemek hem çok sevinçli hem de bir o kadar hasarlı. Uzmanların tekliflerine göre akşam yedi veya sekizden sonra yemek yememek bedeninizin dinlenmesi için oldukça ehemmiyet taşıyor. Uzmanlar, öğünlerin sıklıkla ama az olması gerektiğini vurgularken aynı zamanda bedenin belli bir vakit dinlenmesi gerektiğini de vurguluyorlar. Bu yüzden geceleri buzdolabı yasak!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.