Hangi bölgenizden kilo alıyorsanız, sebebi bu işte !

Zayıflama 10 Haziran, 15:11'de eklendi

Uzmanlara göre fotoğrafta görüldüğü üzere 1 numaradaki gibi bedeninizin üst kısmından kilo alıyorsanız bunun nedeni fazla yemeniz. Sıhhatli beslenmeye çalışarak kilo verebilirsiniz.

2 numaralı fotoğraftaki gibi yalnızca göbeğiniz varsa kilo almanızın sebebi tamamen asapsal. Stres nedeniyle kabarıklık ve hazımsızlık sürüklediğiniz için göbeğiniz daha kabarık da görünebilir.
3 numaralı fotoğraftaki basen bölgesinden kilo alanların meseleyi fazla gluten tüketimi olabilir. Glutensiz besinler seçim edebilirsiniz.4 numaralı fotoğraftaki gibi ön karın bölgesinden kiloluyla meseleyi ise genellikle genetik yatkınlıkla alakalı. Ailenizde bu kısımdan kilo alanlar var ise spor yaparak ve karın adalelerinizi sıkılaştırarak karnınızı hakimiyet altında yakalayabilirsiniz.
5 numaradaki gibi alt kalça ve bacak bölgesindeki kilo almanın nedeni olarak kan dolaşımı problemleri gösterilebilir. Hekime müracaat eterek bu meseleye çözüm bulabilirsiniz.
6 numaralı fotoğraftaki gibi bedenin orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. uzun müddet oturduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz.Hareket etmeye ve spor yapmaya itina gösterin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.