2 Haftada Böyle Forma Gireceksiniz!!

Zayıflama 21 Haziran, 11:59'de eklendi

Kilo vermek, kilo almaktan çok daha güçtür.
İnternette veya televizyonda kısa vakitte süratli kilo vermenizi sağladığı iddia edilen asıllıktan uzak perhizlerle karşılaşmışsınızdır. Kilo vermenin kaideyi kolaydır. Sıhhatli beslenmeli ve kumpaslı olarak spor yapmalısınız.
Sizlere sıhhatli beslenme dahilinde hoş bir meşrubat tanımı sunacağız.

Tarçın, organik limon ve bal karışımı bedeninizde şahaneler yaratıyor. Organic Tips’deri aktarılanlara göre kumpaslı olarak spor yapmanız halinde bu tanım size kilo da verdiriyormuş.

Malzemeler
Bir yemek kaşığı bal
Yarım limonun suyu
Bir çay kaşığı tarçın
Bir bardak sıcak su

Yapılışı:
Limon suyu ve balı boş bir kadehte karıştırın. Ardından üstüne tarçın ilave edin. Son olarak da kadehe sıcak su ilave edin.

Ne Zaman İçilmeli?
İçeceği sabah aç karnına içmeniz gerek.BBC’den aktarılanlara göre limon suyu, yağ yakımını süratlendirerek aşırılıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyormuş. Öte yandan limonda bulunan pektin lifi tok sezmenizi sağlar.

Öte yandan sindirimi yavaşlatan pektin daha iyi sezmenizi sağlar. Yapılan bir çalışmada, sitrik asit ve pektin lifinin yemek yedikten sonra bedenin şeker alımını yavaşlattığı görüldü.

Bal, natürel tatlandırıcı vazifeyi gördüğünden ve kan şekeri seviyesini dengelediğinden muhakkak aralıklarla harcanmalıdır. Balda bulunan mineral ve vitaminler de metabolizmanızı süratlendirmektedir.
Tarçında yer alan sinamik aldehit adındaki bir madde kalori yakımını sağlar. Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada tarçının sabah saatlerinde harcanması halinde metabolizmayı uyarıp çalıştırdığı ve yağ yakımına takviyeci olduğu görüldü.

Karışımın faydalı olduğu bilimsel olarak ispatlansa da şayet spor yapmıyorsanız ya da en azından bazı günler yürüyüşe çıkmıyorsanız, karışımın size aniden kilo verdirmesini beklememelisiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.