Yağ yakıcı ve sağlıklı zayıflatıcı bitkisel kür tarifi

İşte sıcak su içmenin şaşırtan 12 faydası!

Göbek ve bel bölgenizdeki yağlara son!

Göbek probleminize doğal karışım!

Elleriniz ve Ayaklarınız Yaz-Kış Soğuk mu? Peki Ne Yapmanız Gerekiyor?

Genel 18 Aralık 2017

Soğuk ellerin ve ayakların arkasındaki ana neden zayıf Kan Dolaşımıdır. Birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilen zayıf kan dolaşımı , yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun herkesi etkileyebilir . Soğuk el ve ayaklara sahip olmamızdaki nedenlerden bazıları, fiziksel aktivite eksikliği, obezite, yüksek tansiyon, varisli damarlar, kan pıhtıları ve sigara içimi olabilir. Bütün bunlar belirli bölgelerde karıncalanmaya ve uyuşmaya neden olabilir.

Bu sorunu tedavi edebilecek ve durumunuzu daha iyi hale getirecek birkaç çare var:

1.Daha fazla su tüketiniz
Su bugüne kadar tüketebileceğiniz en iyi içecektir. Her gün 8 bardak sudan daha az içmemelisiniz. Yeteri kadar su içerek, vücudunuz oksijeni kan yoluyla taşımasına yardımcı olursunuz. Ayrıca, kan dolaşımınızı artıracaktır.

2.Sarımsak
Sarımsak arterleri ve kan damarlarını genişletebilir, bu da arterdeki plak oluşumunu azaltacak ve kan pıhtılaşmasını önleyecektir. Ayrıca kan basıncını düşürmek için de kullanılabilir.

3-Zencefil
Zencefil, kan dolaşımını artıracak ve vücudunuzu ısıtabilecek aktif bileşenler olan zingerone ve zenceolleri içerir. Ayrıca düzenli olarak zencefil tüketerek kan pıhtını önleyebilir ve kalbinizi koruyabilirsiniz.

4.Balık yağı
Balık yağı omega 3 yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri çok sağlıklıdır ve atardamar yağlarının çökelmesini kaldırabilir ayrıca,kan akışını artıracak ve iyileştirecektir.

5.Kırmızı biber
Kırmızı biber, kapsaisin içerir, bu kapsaisin, arterleri ve kılcal damarları güçlendirebilen ünlü aktif bir bileşendir. Bunu yaparak, kardiyovasküler sistemi ve kalbi doğrudan korur ve plak oluşumunu büyük ölçüde azaltır.

6.Yağlar
Kekik, zencefil ve biberiye gibi uçucu yağların termojenik özellikleri vardır ve ayaklarınızı ve ellerinizi ısıtabilir, böylece hissizlik azalır.

7.At kestanesi
At kestanesi, anti-inflamatuar özellikler sağlar ve kılcal damarların duvarlarını güçlendirir. Kasları rahatlatabilir ve varisli damarları tedavi edebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica